Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Zavařování > Sklenice 3.6 l víčka Pano 103 mm

Sklenice 3.6 l víčka Pano 103 mm

host - xxx.xxx.161.170 (?)
4.8.2014 1:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, mám problém. Chtěl jsem zavařovat okurky do velkých sklenic 3.6 l s omnia víčky pano 103 mm. Koupil jsem na to i hlavu. Chtěl jsem zavařit jednu sklenici letos experimentálně a při zavírání jsem to psychicky málem neustál. Prostě to nejde. Hlava oproti hlavě na sklenice 0,7 l je úplně jiná. Místo výstupků, které by přitlačily víčko k hrdlu má prohlubně směrem od hrdla ven. prosím někoho, kdo s tím má zkušenost, nebo praxi podělte se o zkušenosti. Také by mě zajímalo jak dlouho se okurky v takové sklenici zavařují, když sedmička okurek se zavařuje při 80 st. cca 20 min. Díky za postřehy.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.4.90 (?), 28.8.2014 13:44
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zavařuji do těchto sklenic jablečný mošt. Letos jsem zatím zavařil pouze jednu (ostatní mám 3,7l twist100). Hlavu mám s kuličkami na 3 průměry lahví. Po zatlační hlavý šlo ale vičkem otáčet, zkoušel jsem znovu zatlačit, ale stale ošlo otáčet, tak jsem ji zavařil a chytla se. Zavařuji 7 sklenic najednou, nahrátí cca 30min a pak 45min 80-85St. Sklenice mam ve vodě cca 1cm pod víčko. Jinak mám ještě mošt od loňka, bez broblemů drží. Pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?), 31.8.2014 17:21
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak kvůli vašemu dotazu na jiné poradně jsem koupil víčko PANO a otestoval na sklenici 1070 ml od zelí. Hlava je z OPS J.Hradec s vyraženou cenou 16 Kč. Drželo pěkně, ale když jsem zabral, tak se pootočilo. Zřejmě díky velkému obsahu musí víčko pustit větší objem vzduchu a pak přiskočí při ochlazení. Nastříhaná část víčka se pěkně podtočí do žlábku mezi dvěma výstupky sklenice. 

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020