Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Zavařování > Hrušková povidla

Hrušková povidla

host - xxx.xxx.129.199 (?)
25.10.2009 8:50
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Nenašel by se někdo, kdo by mi poslal recept na hrušková povidla.

Díky Věra

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Hrušková povidla

host - xxx.xxx.174.166 (?), 25.10.2009 9:41
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já je dělám takhle jednoduše: 

na 3 kg hrušek použijeme 500 g jablek a 500 g cukru

POSTUP PŘÍPRAVY

Hrušky s jablky omyjeme, oloupeme, odstraníme jadřince a nakrájíme na kousky. Dáme je do hrnce a rozvaříme na hustou kaši, přidáme cukr a ještě chvíli povaříme. Směs vložíme do sklenic, upevníme víčky a sterilujeme 20 minut při teplotě 85 stupňů.... 

Recept je z internetu, zkusila jsem, osvědčilo se. Když budete chtít sama experimentovat, stačí použít vyhledavač, receptů je spousta. Hanča

Připojit reakci

Hrušková povidla

vyslouzil (590) - xxx.xxx.61.6 (?), 25.10.2009 18:04

Vyzkoušené mám podobně jako ze švestek: Na dno hrnce 1/4 litru octa, pak 5 kg cvykrájených hrušek, navrch 0.5 kg cukru. Vařit bez míchání přes noc na mírném plameni. Potom rozmixovat a buďto naplnit do sklenic nebo ještě zapéct v pootevřené troubě, aby zhoustly a ztmavly.

Připojit reakci

Hrušková povidla

host - xxx.xxx.44.12 (?), 31.7.2016 18:37

Já hrušky zavařuji jednoduše: oloupané hrušky nastrouhám do skleniček zavařovacích a takto je ve vlastní šťávě a bez cukru zavařím na 80 st.C asi tak 10 minut. Tuto skleničku pak otevřu a použiji hrušky na vdolky. nemá to chybu, ale musíš mít fakt dobré hrušky.winkyes

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020