Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Nakládání > Kysané zelí

Kysané zelí

PP. (68) - xxx.xxx.70.100 (?)
4.11.2010 12:03

Zřejmě se zvrhlo kvašení. Občas se zelí nepovede. Odebral bych horní vrstvu a všechnu vodu, očistil volný prostor soudku, dolil převařenou osolenou vodou a dal do chladné místnosti. Důsledně zabránit přístup vzduchu a čekat, co to provede. Mimo vyhození se s tím moc dělat nedá.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Kysané zelí

flint madox (2) - xxx.xxx.129.199 (?), 4.11.2010 10:17
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Nakládám zelí už přes 20 let a letos se mě stalo, že mě voda zešlemovatěla, táhne se jak smrky.Nikdy se mě to nestalo.Čím to je?Případně co s tím dělat.Děkuji filip

Připojit reakci   

Kysané zelí

PP. (68) - xxx.xxx.70.100 (?), 4.11.2010 12:03
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zřejmě se zvrhlo kvašení. Občas se zelí nepovede. Odebral bych horní vrstvu a všechnu vodu, očistil volný prostor soudku, dolil převařenou osolenou vodou a dal do chladné místnosti. Důsledně zabránit přístup vzduchu a čekat, co to provede. Mimo vyhození se s tím moc dělat nedá.

Připojit reakci

Kysané zelí

flint madox (2) - xxx.xxx.129.199 (?), 10.1.2011 16:58
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Provedl jsem jak jste mě poradil.Tento postup jsem 2x zopakoval, pak jsem jej přendal do sklenic a steriloval.Zdá se, že je zachráněno.Díky za radu.Filip

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů