Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Vybavení kuchyně > UKS Super robot - mlýnek na maso

Zahrada, rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, motorové pily, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
ke šneku patří dlouhý šroub se závitem, u ma..., host, 23.11.2012
Tak se mi podařilo sehnat další E26 ve velmi..., host, 23.8.2012
Tak nakonec to není kované, ale normální, leč povr..., host, 25.6.2012
Zdravím. Ráda bych se vrátila k přechozí dis..., host, 25.6.2012
Pokud jde o Super robot, nabídky běží pořád,..., host, 28.1.2012
Stránky: 1, 2, 3 | Zobrazit celou diskuzi   

UKS Super robot - mlýnek na maso

host - xxx.xxx.79.166 (?)
25.4.2010 8:01, počet návštěv: 32003
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdarvím. koupil sem na inzerát kuchyňského robota z roku 1956 s příslušenstvím, je to UKS E26 Super robot. Fotky robota a příslušenství jsou zde. Od masovémo mlýnku mi ale schází převlečná matice (tu už jsem dokoupil) a ještě mi přebývá dlouhý šnek, který je na můj mlýnek moc dlouhý. K tomu mlýnku se dělal nějaký mezikus? Nevíte někdo prosím? Nemáte někdo podobného robota v provozu? díky b.

Připojit reakci   

Jiří Kohoutek (15) - xxx.xxx.211.38 (?)
25.4.2010 8:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím, Ukseku jsme léta provozovali, hlavně kvůli odšťavňovači ovoce (rybíz),ze kterého je ten dlouhý šnek.Máme jej dodnes a nemá chybu!

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

25.4.2010 12:06
díky, a jak se ten dlouhý šnek zajišťuje v tom sítku? mám to těleso, šneka, sítko, a schází mi jen ten plechovej žlábek (ten si vystřihnu z nerezu), ale jak mám zastit toho šneka aby " neglajdal"?
Připojit reakci

25.4.2010 12:18

O to se postará lisované ovoce, šnek drží pouze za západku v tělese před násypkou.Žlábek slouží jen k odvodu vylisovaných zbytků, tudíš je to bez problémů.

Připojit reakci

25.4.2010 19:03
Děkuji za odpověď, letos otestuji na rybízu. Mám ještě další dotazy na majitele UKS, existuje k tomuto mlýnku narážečka klobás? (asi by stačila plechová trubka s osazením a do mlýnku nevkládat vrtulku, je to tak?) A dále, k čemu je ten nerezový válec s dřevěnými metličkami? To je na sníh nebo dělání másla?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.249 (?)
23.11.2012 17:16

ke šneku patří dlouhý šroub se závitem, u masového mlýnku je kratší. to zajistí pevnost sítka a odpad z ovoce je dokonale suchý.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.209 (?)
23.5.2010 17:32

Zdarec,

máme UKS typ E 23 - menší, přenosný s kloubovým ramenem. Na to, že je 3x starší, než já, je to parádní mašina, poctivá kovařina, nesmrtelná.

Nejvíc využíváme odšťavňování se šnekem a děrovaným sítkem. Na konci šneku jsem si všiml závitu, patrně pro nějaký kroužek na regulaci tlaku. Ten však nemáme a je pravdou, že výlisky jsou celkem mokré. Mohl bych poprosit někoho o fotku nebo popis?

V současná době chci vyřešit korozi sítka a ostatního, kvůli agresivním šťávám, asi by bylo vhodné pocínování potravinářským cínem, ale nemůžu nic najít, ať už galvanovnu nebo samotný cín (bez Pb).

Díky, Jakub.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (269) - xxx.xxx.65.50 (?)
23.5.2010 18:06

Ty součástky nemám po ruce, abych je vyfotil, ale dobře si je pamatuju. Šroubek má na konci očko, aby se dal zašroubovat rukou. Pod očkem je přivařená podložka, která přitlačuje ke konickému šneku asi 2mm silné kovové kolečko s otvorem uprostřed (tím otvorem prochází zmíněný šroubek). Kovové kolečko má okraje miskovitě ohnuté směrem ven a celý průměr kolečka je o něco málo menší než vnitřní průměr válcovitého sítka. Utahováním šroubku se tak zmenšuje štěrbina mezi sítkem a konickým šnekem, čímž se reguluje suchost vylisovaných třapin. 
   Není těžké popsané dvě součástky vyrobit, ale většinou jsem je nepoužíval. Raději jsem vylisované třapiny projel lisem ještě jednou.

Připojit reakci

23.5.2010 20:26

Přesně tak postupuji i já, pane Vysloužile.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (269) - xxx.xxx.61.6 (?)
25.4.2010 8:39

Ten příliš dlouhý (kuželovitý) šnek byl nejspíš k adaptéru na marmeládu. Jinak masomlýnek žádný mezikus nemá.
  Robot je geniální stroj (mám ho po rodičích) ve své době ho měla snad každá domácnost. Díži na těsto dodnes používám při míchání jemné složky - prátu - na klobásy. V dobách, kdy jsem ovoce před lisováním drtil ručně, jsem robot používal místo kliky.  

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jakou keramickou pánev?1831.3.201414063
Zelmer - kuchyňský robot 125.3.2014582
Zavit na mlýnku 410.2.20141681
Mlýnek na papriku418.1.20143349
UKS Super robot - mlýnek na maso2625.9.201332004
Stroj na strouhání a krájení zeleniny61.6.20135564
Uzavírací strojek na konzervy17.5.20139039
Mikrovlnka530.1.20132953
Čím jednoduše podrtit naklíčené obilí?229.7.20112941
Parni hrnec114.8.20092261